Úspora vody, tepla, elektřiny a času

úspora v domácnosti

Úspora vody

Úspora za vytápění

Úspora elektřiny

Úspora času a energie

Kontakt

LCD CCFL žárovka Aussmak

CO JE LCD (CCFL) TECHNOLOGIE?

LCD (CCFL) je nová patentová technologie na trhu s úspornými žárovkami. Technologie je založená na studené katodě CCFL. Tato technologie se používá v LCD displejích u LCD monitorů, televizí a dalších elektronických zařízeních. Zkratka LCD neznamená Liquid Crystal Display, ale Long-Life, Controllable, and Decontaminated lighting source.

LCD panel a LCD žárovka

PROČ LCD ŽÁROVKY OD NÁS:

Prodáváme pouze kvalitní a otestované výrobky. Naše LCD žárovky splňují certifikace:

U LCD žárovek se výkon světla totiž neporovnává na základě příkonu (40W apod.), ale podle světelného toku (udáváných v lumenech – lm), který LCD žárovka produkuje.

V následující tabulce můžete vidět jaký světelný tok je potřeba k nahrazení klasické žárovky podle nařízení evropské komise č. 244/2009.

Samozřejmostí je, že u našich LCD žárovek udáváme pravdivé informace podle tohoto nařízení.


Příkon klasické žárovky 15W 25W 40W 60W 75W 100W 150W 200W
Světelný tok LCD žárovky 125lm 229lm 432lm 741lm 970lm 1398lm 2253lm 3172lm

VLASTNOSTI LCD ŽÁROVEK:

A) Úspora energie:

Úspora energie LCD žárovek je větší než úspora energie běžných úsporných CFL zářivek. LCD žárovka potřebuje k vytvoření stejné světelného toku méně energie než běžná úsporná CFL zářivka.

B) Energetická účinnost: (poměr příkon/výkon) – vyjadřuje, zdali žárovka spotřebovává elektřinu efektivně:

C) Barva světla (teplota chromatičnosti) – teplota se udává v kelvinech (K), při níž zahřáté černé těleso odpovídá barvě světelného zdroje, se nazývá teplotou chromatičnosti.

teplota chromatičnosti

D) Index podání barev Ra - (CRI – color rendering index): je hodnocení věrnosti barevného vjemu, který vznikne osvětlením z určitého zdroje, v porovnání s tím, jaký barevný vjem by vznikl ve světle referenčního ideálního zdroje (Slunce).

Hodnota Ra může být od 0 (není možné rozeznat barvy) až do 100 (přirozené podání barev - Slunce).

LCD žárovky mají vysoký index podání barev a to CRI = 84, což se velmi blíží ideální hodnotě záření slunce. Běžné úsporné CFL zářivky mají index podání barev CRI = 75. LED žárovky mají index podání barev CRI <80.

S LCD žárovkou Aussmak budete mít pocit přirozeného podaní barev, což je pro naše tělo příjemnější a zdravější.

E) Životnost:

Srovnani zivotnosti LCD, CFL a klasicke zarovky

F) Počet spínacích cyklů - vyjadřuje odolnost vůči častému zapínaní. Tento údaj je důležitý u kompaktních zářivek (úsporných žárovek CFL), protože častým zapínáním se životnost u kompaktních zářivek (úsporných žárovek CFL) snižuje.

V kategorii VIDEO se můžete přesvědčit

G) Zahřívací doba – údaj, který je důležitý pouze u kompaktních zářivek (úsporné žárovky CFL). LCD žárovky mají rychlejší start než běžné CFL zářivky.

H) Ekologie a bezpečnost zdravíNa rozdíl od běžných úsporných CFL zářivek nepoužívají LCD žárovky žádnou tekutou rtuť. LCD žárovky obsahují <3 mg pevné rtuti. Běžná úsporná CFL zářivka obsahuje 5-10 mg tekuté rtuti a používáním žárovky množství této rtuti násobně roste. Po dobu životnosti mají LCD žárovky 8 až 10 krát méně rtuti než běžné úsporné CFL zářivky.

Obsah rtuti

I) UV (ultrafialové) záření UVA a UVB, IR (infračervené) záření

Dlouhovlnné UVA záření je považováno za méně nebezpečné, cca 99 % záření dopadající na zemský povrch je UVA. UVA je vhodné pro tvorbu vitaminu A a D.

Středněvlnné UVB záření je škodlivé pro živé organismy, způsobuje akutní a chronické poškození kůže. Podle lékařských výzkumů může způsobovat rakovinu kůže.

Běžné úsporné CFL zářivky produkují UVA a nebezpečné UVB záření.

LCD žárovky produkují UVA záření ve velmi malé míře oproti úsporným CFL zářivkám. UVB záření LCD žárovky neprodukují vůbec.

UV záření

LCD žárovky neprodukují žádné infračervené (IR) záření.

J) Stmívatelnost:

LCD žárovky lze plynule stmívat od 10%~100% a jsou i kompatibilní s triakovým stmívačem. Během stmívaní nevzniká žádné chvění světla.

V kategorii VIDEO se můžete přesvědčit

VYUŽITÍ LCD ŽÁROVEK:

LCD žárovky jsou ideálním řešením pro oblasti, kde si chcete zajistit kvalitní, dlouhodobé osvětlení a nechcete často vyměnovat žárovky.

Využití LCD žárovek: domácnosti, kanceláře, obchody, supermarkety, letiště, výrobní haly, továrny, podzemní garáže atp.

POSTAVENÍ LCD TECHNOLOGIE AUSSMAK NA TRHU:

aussmak na trhu koupitecoprodukty.czhihippo.czpulseecoshower.czradflekradiatorBoosterperlatoryterla.czthermilate.czendotherm